Pracodawcy

Atrem

Firma Atrem S.A. działa na rynku od 1999 roku. Od 2005 roku firma oprócz innych pionów, zajmujących się głownie realizacją dużych projektów inżynierskich, posiada własny pion informatyki, który jest skupiony na wytwarzaniu i wdrażaniu oprogramowania SCADA, telemetrii, paszportyzacji oraz GIS. Tworzone przez nas oprogramowanie jest rozwiązaniem autorskim, szeroko stosowanym w polskim przemyśle gazowniczym, a ostatnio również w zakładach wodociągowych i przemyśle.

Pion informatyki składa się z 3 zasadniczych działów:

  • Działu oprogramowania - w dziale tym zajmujemy się rozwojem i utrzymaniem oprogramowania z zakresu SCADA i telemetrii, paszportyzacji oraz GIS.

  • Działu wdrożeń- zajmuje się dostawami i wdrażaniem oprogramowania wytworzonego przez dział oprogramowania. Jego zadaniem jest stały kontakt z klientami i realizacja zawartych kontraktów na dostawy rozwiązań informatycznych.

  • Działu sieci i systemów - zajmuje się głownie utrzymaniem infrastruktury informatycznej firmy (serwer, systemy produkcyjne (ERP, mail, intranet). Członkowie tego działu uczestniczą również w projektach wdrożeniowych, tam gdzie konieczne są prace w zakresie sprzętu oraz konfiguracji środowisk informatyczny.